Výlety

Home / Výlety

Biotop Divišov

Nové přírodní koupaliště, se stalo vyhledávanou atrakcí v Divišově. Celý areál je velice hezky koncipován a nabízí vyžití pro děti i dospělé. K dispozici je samozřejmě občerstvení, kde uspokojí své chutě i ti, kdo se stravují zdravěji.

https://sites.google.com/zsdivisov.cz/biotop/o-koupališti

Český Šternberk

Na břehu Sázavy dominantní hrad Český Šternberk, láká návštěvníky k prohlídce vnitřních prostor. V současné době je otevřený 1 okruh, jehož prohlídka trvá zhruba 50min. Hrad má v nabídce mimo jiné speciální prohlídky hradu, které jsou dostupné především v letních měsících, dle rozpisu a aktuální nabídky na webových stránkách hradu. Po prohlídce se můžete výborně najíst, v jedné z místních restaurací.

http://www.hradceskysternberk.cz

Farmapark Soběhrdy

Chcete s dětmi strávit celý den venku, u toho krmit zvířátka a zároveň vyzkoušet spousty atrakcí? Potom se na Vás těší velbloudi, pštrosi, lamy, osli a mnoho dalších exotických zvířát.

Celý Farmapark Soběhrdy, který je od nás cca 115 min autem, je ideálním místem, kde se děti nejen vyřádí, ale také se dozví spousty nových informací.

https://www.farmapark.eu

Cyklotrasy

Naučná stezka Jana Kryštofa Šice

Zapomenutá stezka, kterou se podařilo obnovit díky místní základní škole, je dlouhá cca 7km a zabere Vá, klidnější chůzí 3hod. Ideální na výlet s dětmi. Cestou Vás čeká 10 zastávek. V informačním centru v Divišově, si můžete vyzvednout pracovní listy, na které budete zaznamenávat odpovědi. Stezka vede z Divišova přes Měchnov, Český Šternberk. Cestou se můžete zastavit v motorestu U Rybiček, kde výborně vaří českou klasiku 

https://www.divisov.cz/stezka-j-k-sice/

Rozhledna Špulka s ptačí stezkou

K Rozhledně Špulka, která má neomezenou otevírací dobu, vede naučná stezka, kde mimo jiné naleznete zajímavé informace z regionu. Děti si vyzkouší několik kvízů se zvířátky, s vodníkem mohou chytat ryby nebo si zahrát velké Člověče, nezlob se. Na stezku se napojíte buď pěší cestou přímo od nás, nebo si kousek popojedete autem a začnete přímo na stezce. U rozhledny na Vás čeká, mimo krásného výhledu,  stánek s občerstvením, kde zakoupíte také turistické známky.

http://www.rozhlednaspulka.cz

Zámek Vlašim

Zámek Vlašim spolu s přilehlou, velmi hezkou zahradou, leží poblíž města Benešov. V parku se, zejména o prázdninách, pořádají velice pěkné kulturní akce.  V zámku se nachází muzeum

https://www.vlasimskypark.cz/ic/

ParaZoo Vlašim

Tato paraZoo je unikátní expozicí volně žijících živočichů ČR. Návštěvníci se zde seznámí s ohroženými druhy zvířat, proniknou více do hloubky jejich ochrany. K vidění jsou zde předvším zvířata, která byla léčena v Záchranné stanici pro živočichy, ale díky trvalým následkům, nemohou být znovu vypuštěna do volné přírody.

https://www.parazoo.cz/cs/106-uvod